info@solarmaster.lv
+371 22832699
+371 22832699

Ceļvedis Saules Paneļu izvēlē

Pirms izdari izvēli par saules paneļiem uz sava mājokļa jumta vai zemes, ir vērts apzināt savus ikdienas paradumus un tehniskās iespējas, ko sniedz Saules Paneļu sistēmas.

Kā elektrība tiek nodota Tavam mājoklim?

Galvenā iekārta, kura no paneļu saražotās līdzstrāvas elektrību pārvērš maiņstrāvā un nodod to patērētājam vai ielaiž tīklā, ir invertors. Tāpēc Saules Paneļu Sistēmas tiek iedalītas 3 kategorijās - OnGrid, Hibrīda vai OffGrid.

Tīkla jeb OnGrid sistēma

Vienkāršākais invertoru veids ir OnGrid invertors. Šāda sistēma darbojas pieslēgta tīklā. Pāri palikušo saražoto elektroenerģiju nodod tīklā un trūkstošo paņem no tās. Šī tipa invertoriem akumulatorus elektrības uzkrāšanai pievienot nevar. Tīkla invertori sadalās divos tipos: mikro invertori, kuriem parasti var pievienot līdz 8 paneļiem un standarta - lielie invertori, kuriem var pievienot 10kW paneļus un vairāk. Īsumā, visu ko saražosi patērēsi uzreiz, bet atlikumu nodosi tīklā, lai vakara un nakts stundās vai ziemas periodā, kad saulīte neražo pietiekoši daudz enerģijas, paņemtu atpakaļ savu uzkrājumu. Būtiski ir aprēķināt gada kopējo kWh patēriņu, jo vasarā saules paneļu sistēma enerģiju ražo vismaz divas reizes vairāk, kas dod iespēju veidot uzkrājumu ziemai, tādējādi izlīdzinot visu gada patēriņu.

Autonomā jeb OffGrid sistēma

Pārsvarā tie ir 1 fāzes invertori, kas domāti vasaras mājiņām vai mājām un saimniecībām, kuras nevēlas izmantot neto uzskaites vai norēķinu sistēmu, vai arī saimniecībai nav pieejams elektrības pieslēgums.
Saražotā enerģija tiek uzkrāta akumulatoros vai atdota patērētājam. Šādu sistēmu vari izmantot arī paralēli savam pieslēgumam, kā papildus enerģijas avotu, ja vēlies pilnīgu neatkarību. Tas nozīmē, ka nemaksāsi elektrības pārvadi un nebūsi saistīts ar tīklu. Ziemas periodā sistēmai vari pieslēgt ģeneratoru un akumulatorus uzlādēt ar to. Gadījumos, kad tīklā nav elektrības, notiek kādas dabas kataklizmas, Tu vari būt drošs, ka spēsi sevi apgādāt ar elektrību.

Hibrīdā sistēma

Galvenā priekšrocība ir tāda, ka Hibrīda invertori darbojas arī bez elektrības pieslēguma vai laikā, kad nav sprieguma tīklā. To ir iespējams panākt invertoram pieslēdzot akumulatorus. Dienas laikā saules paneļi uzlādē akumulatorus un vakara vai nakts stundās elektrība tiek ņemta no tiem, tādejādi nodrošinot lielāku neatkarību un dodot iespēju nemaksāt elektrības pārvades tarifu. Faktiski tas nozīmē, ka līdz pat 9 mēnešiem gadā no tīkla elektrība netiek ņemta vai tiek ņemta, ja akumulatori ir tukši. Parasti ziemas periodā mājsaimniecība tiek nodrošināta ar elektrību, kas uzkrāta tīklā ražības periodā. Izvēloties invertoru galvenais kam jāpievērš uzmanība ir tas, vai izvēlētajam modelim ir iebūvēts akumulatora lādēšanas režīma kontrolieris, ar kura palīdzību var mainīt akumulatora lādēšanas parametrus. Tas nodrošina iespēju pieslēgt ne tikai litija baterijas, bet arī AGM, skābes un cita veida akumulatorus, tādā veidā samazinot izmaksas akumulatoru iegādei. Hibrīda invertoriem, kuriem nav iebūvēts akumulatora lādēšanas kontrolieris var pievienot tikai litija bateriju komplektu, kuram ir iebūvēts šis akumulatora lādēšanas kontrolieris. Tādēļ šādi akumulatori maksā 3 un pat vairāk reižu dārgāk kā analogas jaudas AGM vai skābes akumulatori. Litija akumulatora bloks bez lādēšanas kontroliera ir lētāks.
Visiem SOLARMASTER piedāvātajiem hibrīda invertoriem ir akumulatora lādēšanas kontrolieris.
Hibrīda invertori nodrošina arī On Grid funkciju – ražošanu bez tīkla sprieguma.

Akumulatori

Akumulatori, kuru jauda ir 6kW/h, spēj nodrošināt 3h, 2kW tējkannas nepārtrauktu darbību.
Invertoriem komplektā piedāvājam gan AGM akumulatorus, kurus izmanto UPS (Upšu) darbībai, gan skābes (deep cycle) akumulatorus, kurus plaši izmanto laivām, treileriem, transportieriem. Litija baterijas neizmantojam, jo to blokiem ir jābūt uguns drošam karkasam. Taču pēc klienta vēlmes varam piedāvāt arī šādus akumulatorus.

Kas jāzina izvēloties SAULES PANEĻUS?

Apskatīsim parametrus, kuriem jāpievēršs uzmanība izvēloties saules paneļus.

Kas ir saules panelis?

Saules paneļi ir tehnoloģija, kura spēj saražot elektrību no saules līdzstrāvā, kur strāva virzās vienā virzienā. Šāda veida elektrību visbiežāk ikdienā izmanto baterijās un akumulatoros. Tas nozīmē, ka elektrība virzās no viena pola uz otru, piemēram, no + uz -, vienā virzienā. Latvijā un Eiropā elektrības standarts, kuru izmantojam, pieslēdzot elektroierīces kontaktligzdai, ir maiņstrāva (AC). Tāpēc saules paneļu saražoto līdzstāvu (DC) nepieciešams pārvērst tādā, kuru varam arī izmantot savām vajadzībām – maiņstrāvā (AC). Invertors ir ierīce, kurš pilda šo funkciju. Augstāk jau apskatījām, kā iedalās saules paneļu sistēmas atkarībā no invertora veida. SOLARMASTER piedāvā Trina Solar un SunLink saules paneļus.

Trina Solar ražotie paneļi ir klasificēti kā 1. līmeņa moduļu ražotāji jebkurā respektablā līmeņu sistēmas platformā gadā, ko izmantoja Solar Analytica datu un pārskatu ranžēšanai. Tiem ir 3. kategorijas klasifikācija. Specifikācijas tiek uzskatītas par labākām salīdzinājumā ar nozares vidējo
rādītāju. No produkta vērtēšanas Avg. /100 ir 77,9*.

*https://solaranalytica.com/tier-1-solar-panels/

Kādiem parametriem pievērst uzmanību?

Garantija

Saules paneļiem izšķir diva veida garantijas: 1) produkta mehāniskā garantija, parasti tā ir no 10 līdz 20 gadiem; 2) Jaudas krituma garantija (garantija, cik gados paneļa jauda nesamazināsies zem 80% no sākotnējās jaudas) Parasti ir no 20 līdz 30 gadiem. Tehniskajās datu lapās tiek norādīts katrs garantijas veids un tās ilgums. Montāžas darbiem saskaņā ar LR MK noteikumiem ir 2 gadu garantija.

Saules paneļu ražīgums

Saules paneļu ražīgumu ietekmē arī temperatūra - jo augstāka temperatūra, jo vairāk palielinās elektrības pretestība un samazinās paneļa ražīgums - tāpēc uzstādot svarīgi ir atstāt spraugu, lai karstās dienās vējš varētu dzesēt paneļus un palielināt to ražīgumu. Latvijā pēc statistikas datiem lielākais saules paneļu ražīgums ir aprīļa beigas/maijs, jo tad ir visvairāk saules un zemāka gaisa temperatūra. Panelim uzkarstot palielinās tā pretestība, tāpēc savu maksimālo jaudu saulainā vasaras dienā tas nesasniedz. Šī iemesla dēļ iesakām izvēlēties paneļus ar kopējo jaudu 30% virs invertora jaudas.

Caurlaidošā diode

Solarmaster piedāvātajiem saules paneļiem ir caurlaidošā diode, kas nozīmē, ka aizēnots vai bojāts panelis strādā arī kā vats. Līdz ar to pārējie paneļi var funkcionēt normālā režīmā. Šobrīd optimaizeru cena ir visai augsta, un tie sadārdzina arī montāžu. Tā sastāda 1/4 līdz 1/3 no paneļa cenas, tāpēc izdevīgāk ir par šo naudu iegādāties papildus paneļus ar caurlaidošo diodi.

SAŅEM PIEDĀVĀJUMU

Iegūsti vairāk informācijas par sev nepieciešamo saules paneļu komplekta risinājumu.
Īpaši draudzīgas cenas piedāvājam elektriķiem un sadarbības partneriem!
Saziņai:
+371 22832699
info@solarmaster.lv
Darba laiks P-Pk:
9:00-18:00
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram