info@solarmaster.lv
+371 22832699
+371 22832699

Kā noteikt, cik lielas jaudas Off-Grid/ārpustīkla iekārta ir nepieciešama?

Klienti, kuri vēlās uzstādīt nelielas Off-Grid iekārtas (līdz 5kW) bieži jautā par to, kā pareizi aprēķināt sev nepieciešamās iekārtas jaudu.

Uz pašpatēriņa kalkulatoru

Jāņem vērā, ka Off-Grid iekārtām ir savi plusi un mīnusi, par kuriem runāsim visā šī raksta ietvarā. Sākotnēji apskatīsim, kā pareizi izvēlēties atbilstošu jaudu, balstoties uz klienta vajadzībām.

Būtiskākais, kas jāņem vērā, ir tas, ka Off-Grid sistēmas ir absolūti autonomas, tās var izmantot nesaistīti ar tīklu, un invertors NAV jāreģistrē Sadales tīklos. Tas nozīmē, ka sistēma ir izmantojama tur, kur nav pieejas elektrības pieslēgumam vai tā ievilkšana izmaksātu ļoti dārgi.

Savukārt, ja klients vēlas, sistēmu ir iespējams savienot ar mājsaimniecības 1 fāzi. Tādejādi, primāri mājsaimniecības 1 fāzes elektroiekārtas tiks apgādātas ar saules enerģijas saražoto elektrību un tikai gadījumos, kad sistēma nenodrošinās pietiekošu jaudu - atlikums tiks ņemts no tīkla.

Klienti, kuri izvēlas šo risinājumu, lielākajā daļā gadījumu, ir ar pieaugošu elektrības patēriņu vasarā – karstā ūdens uzsilde ar elektrisko boileri, nelieli 1 fāzes siltumsūkņi, kas ļauj saīsināt vai atlikt apkures sezonas sākumu, lai ietaupītu – granulas, malku, gāzi, utt. Kondicioniera izmantošana vasarā, dārza laistīšanas sistēmas un citas iekārtas.

Ziemas mēnešos, ja klienta patēriņš nav liels, elektrība tiek ņemta no tīkla vai, gadījumos, kad nav elektrības pieslēguma, akumulatori tiek uzlādēti ar ģeneratoru.

Arvien vairāk cilvēku meklē autonomas iespējas no tīkla, tāpēc, ja izvērtējot savus ikdienas paradumus saprotiet, ka Jums nav nepieciešams 3 fāžu jaudas pieslēgums, noteikti ir vērts apsvērt Off-Grid iekārtas iegādi, kas ļautu samazināt patērētās elektrības apjomu no tīkla (īpaši, ja patēriņš ir lielāks vasara) un pāriet uz saules saražoto elektroenerģiju gada lielākājā nogrieznī.

parvietojama iekarta

Pirmais, ko iesakām, ir apkopot ierīces, kas tiek izmantotas Jūsu mājsaimniecībā un pārliecināties, cik daudz elektroierīču Jums darbojas uz 3 fāžu pieslēgumu un vai tās reāli izmantojat.

Ja saprotat, ka 3 fāzes Jums nav vajadzīgas, varat samazināt fāžu skaitu uz 1 un, aprēķinot savas mājsaimniecības elektropatērētāju kopējo jaudu, izvēlēties sev piemērotāko Off-Grid iekārtu.

Kā palīgu, esam izveidojuši kalkulatoru, kurā atzīmējot dažādas mājsaimniecībā izmantotās iekārtas, varat aprēķināt sev nepieciešamo jaudu.

Ņemiet vērā, ka, pārejot uz pēc iespējas lielāku neatkarību no tīkla, ir jāmaina savi paradumi, kas nozīmē, ka jaudīgas elektroiekārtas – cepeškrāsns, veļas mazgāšana, utt. darbinām dienas laikā, kad enerģiju ir iespējams ņemt pa tiešo no saules paneļiem. Runājot par amperāžu, 3kW invertora ilglaicīgā jauda ir 13A, savukārt īslaicīgā jauda ir līdz 25A. Realitātē, ja iekārta tiek noslogota uz 3kW un ieslēdzas sūknis, invertors šo ieslēgšanās brīdi spēj “izturēt” un neatvienoties.
Ja runājam par 5kW invertoriem tad to ilglaicīgā jauda jau ir 22,5A un īslaicīgā ir 45A.

Mūsu piedāvātajiem 3 kW un 5 kW invertoriem ir iespēja pieslēgt ģeneratoru, kas nozīmē, ka faktiski klients šo iekārtu var izmantot 365 dienas gadā, ja nav pieejams elektrības pieslēgums vai, ja klientam ir 1 fāzes ģenerators, tas nozīmē, ka jebkuros force majeure apstākļos Jums būs elektrība ilgstošā laika periodā, jo ģenerators Off-Grid sistēmas akumulatorus spēs uzlādēt. Jāpiezīmē, ka tīkla saules paneļu sistēmām, elektrībai neesot tīkla, tā nebūs arī mājsaimniecībā. Hibrīda sistēmu invertoriem, lielākajā daļā gadījumu, nav iespējams pieslēgt ģeneratoru, tāpēc arī šīm sistēmām, neesot spriegumam tīkla un akumulatoriem esot tukšiem, elektrības nebūs.

Ja iekārtu vēlaties izmantot kopā ar ģeneratoru un nodrošināt trūkstošās kWh mēnešos, kad saule nespēj pietiekoši saražot elektroenerģiju (mēneša pārpalikums kalkulatorā ar “-” zīmi), lūdzu, ievadiet tekošās degvielas cenu EUR/L un izvēlēties ģeneratora ražības koeficientu ģeneratora uzturēšanas pašizmaksas tabulā.

Ģeneratora kalkulators ir piesaistīts Jums nepieciešamās iekārtas jaudai un tas aprēķinās degvielas izmaksas, lai nodrošinātu tos mēnešus, kad saule nespēj saražot nepieciešamās kWh. Tādejādi, mēs varam kliedēt mītu, ka ziemas mēnešos akumulatoru uzlāde ar degvielu ir ļoti dārga. Tagad katrs pats varat veikt aptuvenu šādu izmaksu aprēķinu.

Kalkulatorā izmantotajām ierīcēm ir informatīvs raksturs, tāpēc kWh patēriņš aprēķinā var atšķirties no Jūsu mājsaimniecībā izmantotajām iekārtām. Lai precīzi noteiktu Jums nepieciešamās iekārtas jaudu, sazinieties ar pārdevēju.

Ja tomēr saprotat, ka nevarat attiekties no 3 fāžu pieslēgumu, iespējams, rast autonomus risinājums arī 3 fāzēm. Šādos gadījumos lūdzam sazināties ar mums, lai mēs sagatavotu individuālu risinājumu tieši Jums.

Iepazīstinām Jūs ar jaunu un inovatīvu produktu - pārvietojamas saules paneļu iekārtas, kas nav piesaistītas jumtam vai zemes vietai. Pārvietojamas ar vieglās automāšīnas piekabi uz sev vēlamo atrašanās vietu - mainot īpašumu, dodoties uz vasarnīcu, kur nav elektrības pieslēguma, vai citām vietām, kur nepieciešama elektrība. Lasi tālāk, lai uzzinātu vairāk par visām iespējām, ko sniedz šī iekārta.

parvietojama iekarta

Viens no būtiskākajiem ieguvumiem klientam ir tas, ka iekārtai nav nepieciešama montāža. Tā klientam tiek piegādāta samontētā veidā, turklāt sistēmu ir saslēdzis sertificēts elektriķis.

parvietojama iekarta

Iekārtas iespējams iegādāties ar Off-Grid, hibrīda un tīkla invertoriem, atkarībā no klienta
vēlmēm.

Off-Grid invertori nav jāpiesaka Sadales tīklos, tāpēc iekārta ir gatava lietošanai uzreiz. Tīkla un hibrīda invertori būs jāpiesaka Sadales tīklos, tāpēc izvēloties šīs versijas piedāvājam sertificēta elektriķa pakalpojumus invertora iestatīšanai.

Pašas mazākās - 1.8kW Off-Grid iekārtas ar 4 saules paneļiem (385W - 420W) un 2500W ārpustīkla invertoru ir ļoti vienkārši ekspluatējamas. Faktiski, invertors tiek ieslēgts ar vienu slēdzi un iekārtu var sākt izmantot, ņemot elektrību no tam pievienotās elektrības rozetes. Šī iekārta ir tieši tik vienkārša, cik jebkurš mājsaimniecībā izmantojams elektropatērētājs. Ideāls risinājums, ja klientam nav pieejas elektrības pieslēgumam.

Iekārtu iespējams izmantot gan kā pilnīgi autonomu ierīci, gan pieslēgt majsaimniecības esošajam elektrotīklam, lai nodrošinātu 1 fāzi ar elektroenerģiju. Gadījumā, kad saules paneļi nespēs saražot elektroenerģiju pietiekošā daudzumā to varēsi turpināt ņemt no tīkla.

parvietojama iekarta

Iekārtas svars ir ap 200 kg, kas nozīmē, ka to ir iespējams iecelt piekabē un izcelt no tās ar divu cilvēku palīdzību vai pat pārvietot ar piekabi vienam cilvēkam, ja iekārta atrodas piekabē un āķim tiek uzlikts pastiprinājums.
Šis ir būtisks faktors, ja klients izmanto iekārtu kopā ar piekabi. Nepieciešamības gadījumā - stiprs vējš, krusa vai citas dabas kataklizmas - iekārtas paneļi tiek nolaisti un iekārtu ir iespējams iestumt garažā, nojumē vai citā drošā atrašanās vietā.

parvietojama iekarta

Otrs veids, kā izmantot iekārtu ir bez piekabes, nostiprinot to ar zemē iedzenamiem, betonējamiem vai skrūvējamiem stiprinājumiem/pāļiem. Faktiski, šajā gadījumā, iekārta kļūst par zemes stiprinājumu sistēmu.

Kas ir potenciālie iekārtas lietotāji?

Pašpatēriņa mājsaimniecības:

● Cilvēki, kuriem nav pieejas tīkla elektroenerģijai vai tās pieslēgšana izmaksātu
dārgi;

● Cilvēki, kuri vēlas izmantot saules enerģiju pašpatēriņam, uzglabājot to
akumulatoros un nesaistīt sistēmu ar tīkla elektroenerģijas apgādi;

● Cilvēki, kuri vēlas būt droši, ka elektrība būs pieejama jebkuros dzīves gadījumos,
arī tad, ja tīklā nav sprieguma, nodrošinot daļu savas mājas elektroierīču ar
nepārtrauktu elektroenerģijas padevi 1 fāzei 24/7;

● Tīkla saules paneļu sistēmu lietotāji, kuri vēlas papildus neatkarību var lietot šo
sistēmu 1 fāzes elektroierīcēm un uzglabāt elektroenerģiju pašpatēriņam
akumulatoros.
Kuros gadījumos tas nepieciešams? Ja tīkla nav sprieguma, tīkla invertors
nedarbosies
un nebūs iespēja paņemt uzkrāto elektroenerģiju no tīkla. Šajā
gadījumā elektroenerģiju varēsiet ņemt no akumulatoriem;

● Cilvēki, kuri vēlas nodrošināt sevi jebkuros forcemajeure apstākļos. 3kW un
5kW iekārtām ir iespēja pieslēgt ģeneratoru un, ja nepieciešams, uzlādēt
akumulatorus ar to. Tas nozīmē, ka pat tad, ja tīklā nebūs sprieguma vairākas
dienas Jums būs elektrība;

● Cilvēki ar nelielu elektroenerģijas patēriņu ziemā, bet pieaugošu
elektroenerģijas patēriņu vasarā
– elektriskie boileri, dārza laistīšanas sistēmas,
kondicionieri, ventilatori, utt.;

● Cilvēki, kuri vēlas neatkarību, papildus samazinot sava tīkla elektroenerģijas
rēķinu līdz 9 mēnešiem gadā;

● Cilvēki, kuri vēlas ātru risinājumu, bez montāžas. Sistēma tiek piegādāta
samontētā veidā, gatava lietošanai tai pašā dienā;

● Cilvēki, kuri vasaras periodā dzīvo dārza/vasaras mājās, kur nav pieejama
elektroenerģija. Sistēmu ar piekabi iespējams pārvietot uz citu īpašumu.

Produkta lietotāji uzņēmējdarbībā

Kempingi un viesu mājas, kurām nav pieejas elektrības pieslēgumam, vai kuri grib samazināt tēriņus vasaras sezonā.

Pārvietojamas tirdzniecības vietas, kurām nepieciešama elektroenerģija. Pārvieto iekārtu sev līdzi ar piekabes palīdzību.

● Dažādu pasākumu organizētāji brīvdabā, kuriem nav pieejas elektrības pieslēgumam – nometnes, ballītes, koncerti, salidojumi, utt.

● Vēlies nodarboties ar uzņēmējdarbību? Vari izīrēt šo iekārtu citiem lietotājiem!

Pieejamie risinājumi:

1.8 kW;
3.0 kW;
5.0 kW jaudas risinājumus ar vai bez piekabes – saules paneļi, invertors, stiprinājumi,
akumulatori, lietošanas instrukcija.

Atkarībā no sava patēriņa var izvēlēties:

● Starta komplektu – 150 kWh mēnesī, 1800 kWh gadā;
● Pamata komplektu – 220 kWh mēnesī, 2700 kWh gadā;
● Ekonomisko komplektu – 440 kWh mēnesī, 5300 kWh gadā;

Komplekti pieejami ar dažādas jaudas akumulatoriem, atkarībā no tā, cik kWh nepieciešams uzglabāt.

Visbeidzot, esam izveidojuši kalkulatoru, lai pašrocīgi varētu veikt aprēķinu par to, cik lielas jaudas iekārta ir nepieciešama.

Aizpildot kalkulatoru būs redzams gan cik kWh katru mēnesi, atkarībā no iekārtas jaudas, tiek saražota elektrība, gan cik kWh iztrūks ziemas mēnešos, ja izmanto ārpustīka iekārtu.

Ja nav pieejams elektrības pieslēgums un starpību nevar paņemt no tīkla, esam sagatavojuši ģeneratora izmaksu tabulu, kurā ievadot tekošo degvielas cenu var aprēķināt gan nepieciesamo degvielu litros, gan tās izmaksas.

Uz visiem pārējiem jautājumiem, kas radušies, atbildēsim, kad saņemsim pieteikuma anketu. Mūsu draudzīgā menedžeru komanda sniegs bezmaksas konsultāciju, ja šī raksta ietvaros netika atrastas atbildes uz saviem jautājumiem, kā arī ieteiks piemērotākās jaudas risinājumu.

Plašāku informāciju, par Off-Grid saules paneļu sistēmām video formātā, atradīsi mūsu youtube kanālā.

SAŅEM PIEDĀVĀJUMU

Iegūsti vairāk informācijas par sev nepieciešamo saules paneļu komplekta risinājumu.
Īpaši draudzīgas cenas piedāvājam elektriķiem un sadarbības partneriem!
Saziņai:
+371 22832699
info@solarmaster.lv
Darba laiks P-Pk:
9:00-18:00
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram