info@solarmaster.lv
+371 22832699
+371 22832699

Saules Paneļu Sistēma, kas atmaksājas 2 gados un ir izdevīga nelielam elektrības patēriņam?!

SAULES PANEĻU SISTĒMA, KAS ATMAKSĀJAS 2 GADOS UN IR IZDEVĪGA NELIELAM ELEKTRĪBAS PATĒRIŅAM?!

Pastāv daudz mītu par to, ka Saules Paneļu Sistēmas ir dārgas un to atmaksas periods ir ilgs. Skeptiķi vēl minēs, ka elektrības cenas drīzumā kritīsies un Saules Paneļu Sistēmas vairs nebūs tik izdevīgas.

Protams, katrai no sistēmām - tīkla, hibrīda vai offgrid - un attiecīgi, tās jaudas lielumam, būs sava specifika un atmaksas laiki, viena bloga ietvaros to nav iespējams aprakstīt.

Tāpēc visu pēc kārtas un šoreiz uzrunājam klientu, kura vidējais elektrības patēriņš mēnesī ir neliels, līdz 250kWh un, kurš vēlas neatkarību no tīkla.

Sāc ar to, ka aprēķini, cik jaudīgu Saules Paneļu Sistēmu vēlies, jeb cik kWh mēnesī šādai sistēmai būtu jānodrošina Tavas mājsaimniecības patēriņam.

Jautā pārdevējam, lai kopā ar cenu piedāvājumu nosūta Tev saražoto kWh aprēķinu pa mēnešiem, viena gada griezumā. Ņem vērā, ka OffGrid sistēmu invertori ir vienas fāzes. Tāpēc, ja Tev ir 3 fāžu pieslēgums, to būs iespējams pieslēgt tikai 1 fāzei.

Latvijas apstākļos saules paneļu ražība ir 8/9 mēnešus gadā. Saražotās kWh būs atkarīgas no tā, cik jaudīgu sistēmu uzstādīsi. Ko darīt pārējos 3/4 mēnešus gadā? Šeit atbildes ir divas:

 • Ja esi uzstādījis tīkla vai hibrīda sistēmu, tad ziemas periodā izmantosi savu uzkrājumu, ko esi saražojis vasarā. Bet, ja vēlies neatkarību no tīkla, ko darīt ziemā?
 • Ir jāsaprot, ka tirgū nav tik jaudīgu akumulatoru, kas spētu uzglabāt saražoto elektroenerģiju 3/4 mēnešu patēriņam. Tāpēc, ja Tev nav elektrības pieslēguma - vienalga tas ir mājoklis, dārza mājiņa vai pirts - vienīgā iespēja, kā sevi nodrošināt 3/4 mēnešus ziemas periodā, kad sistēma nespēj saražot pilnu mēneša/dienas vajadzīgo patēriņu, Saules Paneļu Sistēmas akmulatorus uzlādē ar dīzeļa, benzīna u.tml., ģeneratoru. Savukārt, ja sistēmu lieto paralēli esošajam elektrības pieslēgumam, pērc elektrību no sava piegādātāja, kā līdz šim.

Par piemēru apskatīsim 2.8 kW jaudīgu OffGrid sistēmu, kas gadā saražo 2946 kWh.

Cik kWh katru mēnesi un cik kWh dienā vidēji spēj saražot šāda sistēma, ja to būtu uzstādījis savā mājoklī? -> skati attēlos zemāk:

 

Kāpēc mēs sakām, ka šādas sistēmas ir ļoti izdevīgas un mēs redzam tajās nākotni un neatkarību?

 • OffGrid sistēmām pārsvarā ir 1 fāzes mikroinvertori, kuriem parasti pievieno no 4 līdz 8 paneļiem un to cena salīdzinājumā ar parastajiem invertoriem ir ievērojami lētāka;
 • Sistēmas kopējās izmaksas ir vidēji 3000.00 EUR (cena atkarīga no paneļu, jumtu stiprinājumu un akumulatoru veida/daudzuma un attiecīgi svārstās uz vienu vai otru pusi);
 • Sistēmām ir pieejams valsts atbalsts, kurš neprasa monitoringu. Piemēram, esat uzstādījis 2.8kW jaudīgu OffGrid sistēmu ar 3kW jaudas invertoru, kas izmaksā 2,700.60 EUR. Valsts atbalsts šinī gadījuma būs līdz 1400.00 EUR (2-3kW neieskaitot). Tātad puse no Saules Paneļu Sistēmas izmaksām. Saskaņā ar www.ekii.lv kalkulatoru: 1360.70 EUR;
 • Tiem, kas vēl joprojām saka, ka tā nav neatkarība, mēs sakām -  ar salīdzinoši nelielām izmaksām (salīdzinot ar lielajām tīkla vai hibrīda sistēmām) vari saņemt 0.00 EUR savā elektrības rēķinā 7. mēnešus gadā, ja Tavs patēriņš ir aptuveni 200 - 245 kWh mēnesī, bet ja tas ir lielāks, samazināt to par 200-245 kWh mēnesī;
 • Nemaksā par elektrību un tās pārvadi 7. mēnešus gadā, kā dotajā piemērā vai pat 8/9 mēnešus gadā, ja uzstādi jaudīgāku sistēmu;
 • Nav jāslēdzas klāt tīklam vai lieto to paralēli tīklam, kā neatkarīgu sistēmu;
 • Darbojas arī diennakts tumšajā laikā, jo sistēmai ir akumulatori;
 • Iespēja būt pilnīgi neatkarīgam 7. mēnešus gadā pret elektrības pirkšanu no tīkla 12. mēnešus gadā;
 • Vasarā pāri palikušo elektrību izmanto kondicionierim, ventilatoram vai citām ierīcēm;
 • Ziemas periodā neatkarību un trūkstošās kWh nodrošini lādējot akumulatorus ar ģeneratoru;
 • Elektrība pieejama arī dabas kataklizmu un tīkla problēmu gadījumos, kā arī situācijās, ko varam apzīmēt kā forcemajeure, kas ir īpaši būtiski un nav novērtējams naudas izteiksmē;
 • Vari uzstādīt arī tad, ja Tev ir tīkla saules paneļu sistēma, bet nepieciešams nodrošināt atsevišķu ierīču nepārtrauktu darbību, ja tīklā nav elektrības.

 

Mīnusi ar kuriem jārēķinās:

 • Ziemas mēnešos nespēsi nodrošināt visu patēriņu.  Tāpēc jāsaprot, ka elektrību, kas Tev pietrūkst, pirksi aptuveni 4. mēnešus gadā (vai, ja nav tīkla, slēdz klāt ģeneratoru, lai uzlādētu akumulatorus).

*Ja Tev ir tīkla pieslēgums un OffGrid sistēmu izvēlēsies lietot paralēli, sistēma primāri elektroenerģiju ņems no saules paneļiem un akumulatoriem, bet ja paneļi nesaražos pietiekami daudz Tavam patēriņam, trūkstošā elektrība tiks ņemta no tīkla.

Kā aprēķināt atmaksas periodu šādai sistēmai?

Piemēram, Tavs tarifs par 1 kWh ir 0,23 EUR ar PVN, pārvade 0,04 EUR ar PVN. Esi uzstādījis 2.8 kW OffGrid sistēmu, kas gadā saražo 2946 kWh. Naudas izteiksmē savam elektrības piegādātājam, bez pieslēguma maksas, par šādu patēriņu gadā Tu samaksātu 795.42 EUR.  

Būtiski! Valsts atbalsts ir pieejams arī OffGrid sistēmām! 

Apskatām sīkāk tāmi ar konkrētu piemēru!

Esi iegādājies 2.8 kW OffGrid komplektu, kas ietver:

 • Offgrid invertoru 3kW;
 • Saules paneļus 460W - 6. gab;
 • 2 dziļās izlādes akumulatorus 90ah, 1080Wh;
 • Trapecveida stiprinājumi;
 • Papildus komponentes - kabeļi, stiprinājumi, dokumentācija VARAM;
 • Komplekts gadāsaražo 2946 kWh, vidēji mēnesī 245.5 kWh.

Par komplektu bez montāžas samaksā 2,700.60 EUR ar PVN.

Valsts atbalsts ir līdz 1400.00 EUR (no 2-3kW neieskaitot). Saskaņā ar www.ekii.lv kalkulatoru 1360.70 EUR

Tavs ieguldījums atņemot valsts atbalstu ir tikai 1339.90 EUR!

Tātad, pie kopējā tarifa 0.27 EUR, sistēma atmaksāsies jau pēc mazāk, kā 2 gadiem, ja piesakies valsts atbalstam vai nedaudz vairāk, kā 3 gadiem, ja nepiesakies atbalstam. (Sareizini elektrības tarifu ar kWh, ko sistēma saražo 2-3 gadu laikā).

Pat pieņemot, ka elektrības cenas atgriezīsies līmenī, kas bija pirms pāris gadiem, atmaksas periods šādai sistēmai ir ļoti, ļoti ātrs.

Būtiski, ka paneļu jaudas garantija ir 25 gadi. Sistēma turpinās Tev kalpot vēl ļoti daudz gadus un ražos bezmaksas elektrību. Pie tam OffGrid sistēmu lielā priekšrocība ir tā, ka elektrība Tev varēs būt jebkurās ārkārtas situācijās, kā arī ziemas laikā, ja vien Tev ir ģenerators.

Ja vēlies saņemt cenu piedāvājumu un konsultāciju par sistēmas atmaksas periodu sev, aizpildi pieteikumu zemāk!

SAŅEM PIEDĀVĀJUMU

Iegūsti vairāk informācijas par sev nepieciešamo saules paneļu komplekta risinājumu.
Īpaši draudzīgas cenas piedāvājam elektriķiem un sadarbības partneriem!
Saziņai:
+371 22832699
info@solarmaster.lv
Darba laiks P-Pk:
9:00-18:00
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram